Vši

NYDA® plus. Žádejte v lékárně.

NYDA® Express. Žádejte v lékárně.

A zase je to tu! Vši? Hnidy? Panika?

... aneb školka a škola začala.

Školní rok začal a opět visí na nástěnce upozornění "POZOR VŠI"! S tímto malým (bohužel nikoliv milým) zvířátkem se během roku setká nejedna rodina. A pokud pouze jednou, může být šťastná. Jak si s častým, nechtěným "obyvatelem" dětských kolektivů poradit?

Podle odhadů musí vši každoročně odstraňovat několik stovek tisíc Slováků. Není přitom pravda, že se jim daří jen v horších hygienických podmínkách nebo v zimním období.

Berte to pozitivně

Děti, které jsou v kolektivu nejoblíbenější, jsou nejčastěji zavšivené díky častému kontaktu hlav/dotýkání vlasů. Takže ve skutečnosti můžete vidět vši a zavšivení jako - poněkud neobvyklou - známku popularity vašeho dítěte.

Nepanikařte

Konečně existuje bleskové řešení v 1 aplikaci a tím je přípravek NYDA® ve variantách express a plus (na dlouhé vlasy)! Přípravky NYDA® jsou č. 1 v Německu*.

Patentované složení s jistotou účinkuje již v jedné aplikaci, a to na všechny vývojové fáze vši tedy i hnidy.

Přitom je tento přípravek tak šetrný, že je vhodný pro děti od narození nebo těhotné ženy.

Jak se nejrychleji zbavit vší a co to vůbec veš je? Zaberou na likvidaci těchto parazitů i babské rady? To jsou otázky, na které vám dáme odpověď.

Veš je bezkřídlý hmyz. V Evropě je v současné době nejproblematičtější pro člověka veš dětská, která potřebuje vlasy, na nichž se zdržuje a rozmnožuje, dále (stejně jako komáři) saje lidskou krev, kterou se živí. Dospělá veš (samička) žije až 30 dní a během svého života naklade až 300 vajíček.

Představte si tedy, co dokáže 1 malá veška v dětské hlavě za pár dní napáchat!

Jak vybrat bezpečnou terapii, která je účinná a rychlá?

Použijte přípravky určené k odvšivování. Je třeba se seznámit s údaji uváděnými výrobcem a dodržet uvedené pokyny. Obvykle je požadováno nejméně dvojí ošetření hlavy, nicméně existují i přípravky s 1 aplikací, které působí na vši i na vší vajíčka (hnidy). Je vhodné si všímat upozornění na nežádoucí účinky, způsobené chemickými antiparazitiky (vyvarovat byste se měli přípravků s obsahem insekticidů a nepoužívat rozhodně přípravky, které nejsou určené pro ošetření dětí/člověka)."

Tipy a doporučená opatření

  • Preventivně zkontrolujte a v případě potřeby ihned ošetřete i ostatní členy rodiny včetně dospělých i mladších sourozenců, zabráníte šíření vši dětské a opětovnému zamoření.
  • Buďte na vši připraveni! Je důležité mít doma po ruce účinný přípravek k rychlému ošetření vlasů proti vším i hnidám
  • Trpělivost! Zavšivení není zákeřná nemoc, ale pouze přechodná, kterou umíme rychle a účinně vyléčit.
  • A nezapomeňte! Pokud najdete nežádoucí obyvatele ve vlasech, je třeba začít rychle jednat.

Pokud jste zaneprázdnění a chcete se zbavit vší a hnid v rekordním čase je sprej NYDA® express pro vás ideální volbou - za 10 minut od aplikace máte hotovo a můžete zavšivení pustit z hlavy.

Jak na vši a hnidy s NYDA express - snadno a rychle? NYDA express za 10 minut vyřešeno.

NYDA® express se používá na suché vlasy.

1. Důkladně nasprejujte přípravek do suchých vlasů.

2. Vmasírujte do vlasů a nechte působit 10 minut.

3. Po uplynutí 10 minut důkladně vyčešte vlasy hřebenem na vši.

NYDA obsahuje speciální složky, které usnadňují i rozčesání dlouhých vlasů.

4. Umyjte vlasy běžným šamponem.

Kontrola ošetření: Vlasy znovu zkontrolujte po 8 - 10 dnech. V případě potřeby je třeba ošetření opakovat, podle výše uvedeného návodu. Ošetření přípravkem NYDA® express je bezpečné a může se opakovat tak často, jak je potřeba.

Pro detailní informace čtěte příbalový leták. Více informací (a také mýty a pravdy o vších) najdete na www.nyda.cz

Volně prodejný zdravotnický prostředek, čtěte pozorně návod k použití. K dostání v lékárnách. *Nejprodávanější přípravek proti vším a hnidám v Německu, IQVIA/IMS,03/2018. Video NYDA - Der 58-Sekunden-Kopflaus-Knock-out najdete na www.nyda.de/nyda