Cathejell Mono

Sterilní lubrikační gel

Cathejell Mono je sterilní, ve vodě rozpustný, vizuálně čirý gel, který se používá jako lubrikant pro katetry, endoskopy, sondy, hadičky nebo jiné zdravotnické nástroje.

Cathejell Mono se používá

k instilaci do močové trubice před katetrizací a zavedením nástrojů

jako lubrikant při zavádění sond či endoskopů a při tracheální intubaci (použití při výkonech v dýchacích cestách, při endoskopických výkonech v rektu a jícnu), 

při endoskopických aplikacích v oro- a nazofaryngeální oblasti a při gynekologických výkonech.

Cathejell Mono slouží jako lubrikant pro použití na sliznicích a je určen k zajištění úlevy od bolesti během takových výkonů.

Během uretrální katetrizace, instilace přípravku Cathejell Mono jemně otevře močovou trubici před zavedením katetru nebo jiných nástrojů a vytvoří film lubrikantu mezi sliznicí močové trubice a nástrojem. Tímto způsobem lubrikační gel prochází močovou trubicí před nástrojem a usnadňuje tak zavedení nástrojů bez bolesti.

Během katetrizace pacient uvolní svaly pánevního dna, čímž umožní snadnější průchod nástroje z močové trubice přes vnější svěrač.

Složení: hydroxyethylcelulóza, glycerol, voda na injekci, chlorid sodný.

Velikost balení: 25 x 12,5 g


Cathejell Lidocain C

Sterilní lubrikační gel

Cathejell Lidocain C je sterilní, ve vodě rozpustný, vizuálně čirý gel, který se používá jako lubrikant pro katetry, endoskopy, sondy, hadičky nebo jiné zdravotnické nástroje.

Cathejell Lidocain C se používá:

k instilaci do močové trubice před katetrizací a zavedením nástrojů,

• jako lubrikant při zavádění sond či endoskopů a při tracheální intubaci (použití při výkonech v dýchacích cestách, výměně suprapubického katetru, při endoskopických výkonech v rektu a jícnu, dále při endoskopických aplikacích v oro- a nazofaryngeální oblasti a při gynekologických výkonech).

Cathejell Lidocain C slouží jako lubrikant pro použití na sliznicích a kromě svého hlavního zamýšleného účinku má lokální anestetický a germicidní účinek; je určen k zajištění úlevy od bolesti během takových výkonů a ve velkém rozsahu brání infekcím. Účinek začíná působit již za 5-10 minut po aplikaci a trvá 20-30 minut.

Složení:

1 g obsahuje 20 mg lidocaini hydrochloridum a 0,5 mg chlorhexidini

dihydrochloridum.

Pomocným látkami jsou: hydroxyethylcelulóza, glycerol, laktát sodný, voda na injekci.

Dostupné velikost balení:

1 x 12,5 g, 25 x 12,5 g

25 x 8,5 g

Volně prodejný zdravotnický prostředek, čtěte pozorně návod k použití. K dostání v lékárnách.